Kód: tf_03_06_d
Cena:

Univerzální prut - 4 pruty v jednom.

Délky: 9'/10'/11'6"/12', Šňůra aftma: 3, Dílů: 4/5/6

Použití: suchá muška, nymfovací prut, dlouhý nymfovací prut, micro-spey, tenkara.

Množství
:

Muškařský prut TFO DRIFT od Temple Fork Outfitters je navržený tak, aby byl velmi lehký, měl rychlou reakci a byl vyvážený. Toho je dosaženo použitím uhlíkových vláken o nejvyšším možném modulu a sofistikovaným ujímáním blanku. Sedlo navijáku má spodní zámek. Rukojeť má odnímatelnou prodlužku. Vyvážení prutu si můžete doladit kovovými podložkami podle hmotnosti navijáku.

Špička prutu je velmi citlivá a umožňuje odlišit jemný záběr ryby od vázky mušky na dně řeky. Chrání také před utržením jemných koncových vlasců, které jsou nezbytné pro přirozené vedení mušek a lov opatrných pstruhů a lipanů.

Univerzálnost tohoto prutu je obdivuhodná. Můžete s ním lovit jako s tradičním 9’ (275 cm) čtyřdílným prutem a šňůrou aftma 3. Přidejte díl dlouhý 30,5 cm a získáte 10’ (305 cm) prut. S dalším dílem dlouhým 69 cm získáte cca 11’ (336 cm) prut. Přidejte oba díly pro délku 12’ 6” (366 cm). Takto s tradiční šňůrou afma 3, nebo při chytání bez šňůry s dlouhými návazci, pokryjete lov na suchou mušku a všechny moderní nymfovací techniky. Vaše hody budou snadné a přesné při jakékoliv délce prutu.

Můžete také využít osmicentimetrovou korkovou spodní prodlužku rukojeti, která nahradí zatíženou koncovku rukojeti. Získáte perfektní sestavu pro nové mikro spey šňůry a techniky… Jen si vyberte optimální délku podle prostředí a použití.

Jason Randall, TFO design koordinátor, měl nápad vyrobit naváděcí očka, která umožní přidat jednu nebo více sekcí prutu bez protahování šňůry, návazce a mušek… Byla to velká výzva, ale povedlo se – a firma TFO patentovala očko, které Lefty Kreh označil jako jednu z nejvýznamnějších inovací, které viděl za posledních 50 let. Délka prutu může být změněna přímo v řece během několika sekund, a naviják s několika náhradními cívkami, které obsahují šňůru WF 3, nymfovací sestavu a mikro spey, zajistí, že jste dobře připraveni na jakoukoliv situaci, která může nastat.

Ve firmě TFO jsou přesvědčeni, že tento prut je velmi inovativní a univerzální a nemá konkurenci mezi podobnými pruty – to vše díky pomoci Jasona Randalla.

Při lovu pstruhů a lipanů tak vždy můžete přizpůsobit sestavu prutu dané situaci pro perfektní prezentaci mušky vybíravé rybě. Tento prut také vyplňuje mezeru mezi tradiční metodou Tenkara a muškařským prutem s navijákem.

Délky: 9'/10'/11'6"/12', Šňůra aftma: 3, Dílů: 4/5/6

Hmotnosti:
9' 4 dílný = 96 g
9' 4 dílný = 128 g +*
10' 5 dílný = 139 g +*
11’3” 5 dílný = 156 g +*
12’3” 6 dílný = 167 g +*
+ s vyvažovací koncovkou
* Odečtěte 9 g při použítí spodní korkové prodlužky rukojeti místo zatížené koncovky

Web produktuhttps://tforods.com/drift-fly-rods/

Prut TFO Drift v časopise American Angler - The Gear of the Year 2018

TFO Drift

TFO Drift

TFO Drift

TFO Drift
Jason Randall, TFO design koordinátor, s manželkou Joann při jejich návštěvě Šumavy v r. 2017


Dotaz ke zboží z www.fly-fishing.cz    Poslat odkaz na tuto stránku