Vázání mušek, Háčky, Knápek

Knápkovy bezprotihrotové háčky
Proč „bezprotihrotové"??? Pro závodníky v lovu ryb na umělou mušku je odpověď prostá: Protože závodní řád mušky na háčku s protihrotem nepřipouští. Ale příklon k používání umělých mušek na háčcích bez protihrotu je v muškařském světě dnes už víc než zřejmý. Jsou totiž pro to nesporné důvody praktické i etické. Zásek do rybí čelisti je mnohem snadnější, protože odpor protihrotu k proniknutí do tkáně je eliminován. Výsledkem je výrazné snížení počtu ryb „spadlých" bezprostředně po záseku.Mušky vázané na háčcích bez protihrotu minimálně zraňují ryby, protože mušku lze snadno vyjmout aniž bychom vůbec rybu vyndavali z vody. To ocení zvláště muškaři lovící podle zásady „Chyť a pusť".
Námitka, že se ryba při zdolávání častěji ztratí je diskutabilní. Je to v prvé řadě rybářská zdatnost (dovednost) muškaře a dále speciální konstrukce háčku, která tuto možnost minimalizuje.
Základní charakteristický rys Knápkových bezprotihrotových háčků: dovnitř obrácený hrot s bočním vyhnutím špičky tzv. „orlí drápek". Hrot je chemicky doostřován. Všechny háčky zde presentované jsou zhotovené z certifikované vysokouhlíkové oceli, oblouček háčků je kovaný, povrchová úprava - černý nikl.
Firma Knápek, založená v roce 1989, se věnuje výhradně výrobě muškových háčků v nevelkých objemech, určených zejména pro závodníky v lovu ryb na umělou mušku, ale i pro všechny skutečně sportovní muškaře. Knápkovy háčky dnes používají muškařské reprezentační týmy České Republiky, Slovenské Republiky, Francie, Anglie, Wallesu, Skotska, Itálie, Norska, Švédska, Japonska, USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Španělska, Portugalska a dalších zemí.

- strana: 1 z 1

Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


Cena:

Velikost
:
Množství
:


 
Vázání mušek, Háčky, Knápek - strana: 1 z 1